ÜTS ve Tıbbi Cihaz

Konuyu Yazan Yonetici   // 03 Temmuz 2012   // 0 Yorum

Bilindiği üzere T.C. İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası (TİTUBB), Tıbbi Cihaz Yönetmeliği (93/42/EEC), Vücuda Yerleştirilebilir Aktif Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği (90/385/EEC) ve (in Vitro) Vücut Dışında Kullanılan Tıbbi Tanı Cihazları Yönetmeliği (98/79/EC) kapsamındaki ürünler/cihazlar ile bunların üretimini, ithalatını, dağıtımını, satışını yapan firma ve kurumların kayıt bildiriminde bulundukları, SGK’nın Medula sistemine veri sağlayan aynı zamanda KİK’in EKAP çerçevesinde tıbbi cihazların elektronik ihale yöntemi ile temin edilmesinde kullandıkları veri tabanıdır.

14.01.2011 tarihinde TİTUBB sisteminin yeni versiyonu faaliyete geçmekle birlikte geçiş sürecinde yaşanabilecek muhtemel sıkıntıların aşılabilmesi için Eski TİTUBB sürümü de faaliyetine devam etmekte idi.

28.09.2011 itibari ile TİTUBB eski UBB sürümünün pasif hale getirilerek salt okunur yapılması ve her türlü yeni veri girişi ve düzeltmelerin Yeni UBB sürümü üzerinden yapılması planlanmaktadır. Firmaların Eski UBB sürümündeki kayıtları Yeni UBB sürümüne güncellenerek aktarılmaktadır. Ancak Eski UBB sürümü 11. Alandaki Barkodlar, barkod formatına uygunluğu kontrol edildikten sonra aktarılacağından ve Yeni Sürümde bulunan bazı veri alanlarının eski sürümde bulunmamasından dolayı Firmaların Eski sürümden Yeni Sürüme aktarılan ürünleri kontrol etmeleri ve herhangi bir uyumsuzluk olduğunda TİTUBB çağrı merkezine bildirmeleri gerekmektedir.

Danışmanlık Hizmeti Hakkında ayrıntılı bilgi almak varsa aklınıza takılan soruları sormak için iletişime geçiniz ;

Tel:0 (312) 481 34 88

Faks: 0 (312) 481 34 88

GSM: 0 (532) 600 33 77


Etiketler:

bankası

bilgi

Cihaz

eski ubb

Tıbbi

Tıbbi Cihaz

tıbbi cihaz ubb kaydı

tıbbi cihaz ürün kaydı

Ubb

ubb eski

ubb eski sürüm

UBB ve Tıbbi Cihaz

ubb yeni sürüm

ulusal


Benzer Konular